اردیبهشت
۲۰

صفحه اصلی(سایت) آبی دلان هم شروع به کار کرد

به نام خدا

 

 

بعد از گذشت سه سال و نیم از تاسیس انجمن آبی دلان، تصمیم گرفتیم سایت آبی دلان را هم کنار انجمن های گفتگوی آبی دلان تأسیس کنیم.

 

به گواه دیگران تنها محیط مجازی بودیم که اُلویت اولمان “کیفیت” بود و کمیت در درجه دوم اهمیت قرار داشت و دارد. کارمان را در انجمن آبی دلان با هدف ایجاد بحث های فنی و فوتبالی بین کاربران که از بهترین تحلیلگران هستند شروع کردیم و با پیگیری این سیاست در ادامه شاهد شکوفا شدن استعدادهای به واقع درخشانی در این زمینه بودیم.

 

در این مدت هم شرایط برای ایجاد صفحه اصلی(سایت) فراهم بود، اما وقتی رسالت ما “تحلیل و آنالیز” باشد، نه خبر رسانی و پورتال خبری بودن، بهترین مکان همین انجمن های گفتگو می باشد. در واقع بحث و تبادل نظر مسلما در انجمن و با حضور تمام هواداران و کاربران بهتر صورت می گیرد تا در سایت با حضور چندین نویسنده!

 


اما بعد از گذشت چند سال، به این نتیجه رسیدیم که برای داشتن گنجینه ای استثنایی، وجود صفحه اصلی لازم هست. در واقع زیاد جالب نیست داخل انجمن تحلیل های فوق العاده ای انجام شود، ولی این مقاله ها و متون در لا به لای انبوه ارسال ها و بدون طبقه بندی موضوعی در انجمن گم شود! با آن روند، بخش زیادی از زحمات نویسندگان برتر و اختصاصی که فقط در آبی دلان فعالیت می کنند از بین می رفت. در حالی که مدیریت در انجمن(Forum) و پویا بودن اطلاعات در آن به دلیل دیتا بیس در حال انتقال و دو سوئه بسیار سخت تر از مدیریت اطلاعات در سایت با دیتا بیسی محدود و یک طرفه هست.


البته روند کاری آبی دلان و هدف سایت آبی دلان هم همان انتشار مقالات و نوشته های تحلیلی تحلیلگران اختصاصی آبی دلان می باشد. دقیقا در راستای رسالت انجمن آبی دلان!


پس سایت آبی دلان یک سایت تخصصی در زمینه تحلیل و بحث فنی فوتبال توسط فنی نویسان ، تحلیلگران ، طنز نویسان و گرافیست های صاحب نام و اختصاصی می باشد و اصلا یک سایت خبری نیست. البته اخبار مهم و گاها اختصاصی را هم در قسمت اخبار سایت منتشر می کنیم، اما به طور متمرکز و حرفه ای، در زمینه فنی نویسی، تحلیل و آنالیز فعالیت می کنیم.

 

لازم به ذکر است سایت آبی دلان یک سایت “هواداری” می باشد و کاملا شخصی اداره می شود. لذا حقایق را به طور کامل منعکس می کند و به دلیل وابسته نبودن به هیج فرد یا گروهی در باشگاه استقلال، به حمایت واقعی و مفید از محبوبمان، استقلال، میپردازد. مسلما حمایت هم صرفاً تعریف و تمجید در هر حالت از تیم نیست! گاهی اوقات انتقاد به موقع و سازنده، بهترین و سازنده ترین کمک به مجموعه ی تیم می باشد. پس مطمئناً شاهد انتشار مطالب انتقادی نیز در آبی دلان هستیم.

این امر از بنر بالای سایت که سمبل و نشانه ی سایت می باشد هم مشخص هست. یک طرف از بنر، هواداران که رکن اصلی باشگاه را تشکیل می دهند قرار دارند و در طرف دیگر کاپیتان تیم و دو پیشکسوت محبوب استقلال که در حال حاضر در استقلال هم حضور دارند(آقایان حجازی و پورحیدری، با آرزوی سلامتی برای ناصر خان حجازی) و به نوعی محبوب هواداران هستند.

 

اسامی نویسندگان ثابت سایت را هم می توانید از ستون “نویسندگان سایت” مشاهده کنید. ضمن اینکه تعداد نویسندگان بیشتر هست و بقیه نویسنده ها که عضو انجمن گفتگوی آبی دلان هم هستند، به دلیل اینکه به طور ثابت و در بازه زمانی مشخص نمینویسند، مقاله های خود را تحویل ما داده تا به نام خودشان در سایت منتشر شود.

 

کاربران میهمان هم می توانند در پائین هر مطلبی نظرات خودشان را در مورد آن مطلب ابراز کنند. حتی کاربران میهمان هم می توانند در پاسخ به مطالب مندرجه در صفحه نخست، مطلبی تهیه کرده و آنرا به مدیریت تحویل دهند، تا مطلب آنها پس از تایید توسط مدیران در سایت قرار داده شود.

 

ضمن اینکه آبی دلان متعلق به یک تفکر و دید نیست! شاید دو مقاله ی متضاد در مورد یک موضوع واحد، در خروجی سایت قرار گیرد. این به معنای عدم هماهنگی نیست! سایت آبی دلان از تمام عقاید پشتیبانی می کند و در تمام مسائل مربوط به استقلال، به موافقان و مخالفان اجازه ی ابراز عقیده می دهد. حتی اگر عقیده ی نویسنده خلاف و متضاد عقیده ی اکثریت مدیران باشد.

 

همانطور که بالاتر عرض کردم، اُلویت و درجه نخست اهمیت در آبی دلان، کیفیت بالا هست، نه کمیت. لذا مطمئناً محتوای مطالب برای ما از اهمیت بیشتری برخوردار هست نسبت به کمیت و فانتزی بودن و شلوغ کردن سایت. منتهی از لحاظ طراحی و شکل بندی و امکانات هم باید در حد خوبی باشیم که به عقاید اکثریت احترام بگذاریم. برای طراحی سایت کنونی، تیم فنی سایت زحمت بسیاری کشیده هست و از لحاظ دیزاین و طراحی در سطح خوبی قرار دارد، ولی درست مثل انجمن آبی دلان، سایت هم با گذر زمان و همکاری تمامی دوستانی که همیشه حامی آبی دلان بودند، رشد کرده و از تمامی جهات پیشرفت خواهد کرد.

 

در آخر هم عاجزانه از همکاران محترم درخواست می کنم، لطفا مطالب منتشر شده در آبی دلان را “فقط با ذکر منبع و نام نویسنده” در سایت یا روزنامه درج کنند. در این چند ساله متاسفانه بارها و بارها قانون نخست رسانه ای از طرف خیلی ها نادیده گرفته شد و مطالب بسیاری از انجمن آبی دلان را به عنوان تحلیل اختصاصی خودشان در سایت، وبلاگ یا روزنامه هایشان منتشر کردند. حتی اگر قوانین را هم در نظر نگیریم، این رفتار دور از انسانیت و حرفه ای گری هست.

 

از این لحظه هم که صفحه اصلی و سایت آبی دلان گنجینه ای خواهد شد از بهترین مطالب و تحلیل های روز. و مطمئناً این فضا هم خوراک خوبی خواهد شد برای آنهایی که احترام به قوانین را در قواعد کاری خود ندارند!

 

ما هیچ مشکلی بابت انتشار مطالب اختصاصی آبی دلان در رسانه های دیگر نداریم، منتهی به شرطی که نام نویسنده و سایت به عنوان منبع ذکر شود!

 

بیاییم از خودمان شروع کنیم! بیاییم احترام گذاشتن و رعایت حقوق دیگری را از خودمان شروع کنیم!

 

… و در آخر، در همین لحظه، سه شنبه شب، ۲۰ اردیبهشت سال ۹۰، راه اندازی سایت آبی دلان را اعلام می کنم، ولی از این موضوع تا مدت حدود ۱۰ روز فقط مدیران و نویسندگان سایت اطلاع دارند. احتمالا اواخر اردیبهشت و با ایجاد تغییراتی کوچک و اضافه کردن مواردی به آن، سایت را رو نمایی کرده و برای عموم قابل مشاهده می کنیم.

 

 

تـبـلـیـغـات

انجمن های گفتگوی آبـی دلان


اسکـوربـورد آبـی دلان

نویسندگان سایت

دسته بندی موضوعی

آخرین مطالب سایت

نظر سنجی

نظر شما در مورد طراحی صفحه اول سایت آبی دلان چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...

محبوب ترین تاپیک های انجمن های آبی دلان

Login Author

جستجو در سایت

جستجوی تاریخی مطالب سایت

می 2019
ش ی د س چ پ ج
« آوریل    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
افراد آنلاین : 0
تعداد کل مطالب : 532
بازدید کل : 2300441