مهر
۱۶
دیدگاه‌ها برای ” وینفرد شفر ” می تواند دراستقلال موفق شود مشروط براینکه ….. بسته هستند

” وینفرد شفر ” می تواند دراستقلال موفق شود مشروط براینکه …..

 شاید اگر ازابتدا نام سرمربیانی همچون فاتح تریم بمیان نمی آمد هواداران استقلال با این انتخاب کمتر مشکل داشتند و برای آغاز یک روند اصولی مُبتنی برانتخاب سرمربی خارجی شوق بیشتری نشان می دادند اما با این وجود با گذشت چندین روز ازاین انتخاب می توان متوجه شد حجم نارضایتی ها کمتر شده است و آنچه  که درحال حاضر اهمیت وافر دارد ” نتیجه گیری ” و ” موفقیت ” استقلال درهفته های آتی و فصل جاری است که می تواند نیمکت سرمربی گری را دراستقلال لرزان ویا با ثبات نماید.

 

 

شفر به نسبت بعضی ازسرمربیانی که نامشان درمیان بود کارنامه نسبتا مناسبی درعرصه سرمربی گری دارد اما دیگرهمگان می دانند درتیم های سرخابی صرفا کارنامه ودارا بودن علم و دانش روز فوتبال نمی تواند ضامن موفقیت باشد حتی اگر آری هان یا دنیزلی و فاتح تریم و…. ازاین دست مربیان هدایت این تیم ها را برعهده داشته باشند… فراموش نکنیم که دنیزلی چندین سال درپاس تهران و پرسپولیس سرمربی گری کرد و انصافا تیم های تحت هدایتش بازیهای خوبی به نمایش می گذاشتند اما دریغ ازیک جام و قهرمانی تا اینکه مجبور شدند اورا مرخص کنند و به دیگران میدان دهند.

 

البته با رصدکردن اتفاقات روزهای اخیراستقلال پس ازانتخاب وینفردشفر تا حدودی نگرانی هایی ایجاد شده که ارتباطی با کارنامه و توانمندی این سرمربی ندارد… مثلا اینکه برای وی بدون نظر خواهی ازایشان دستیار انتخاب کرده اند و یا اینکه اظهاراتی ازسوی کمیته فنی و یا برخی پیشکسوتان می شود که بعضا متضاد هستند و اگر ادامه یابد پیامدهایش بلحاظ بروزحاشیه دامن استقلال را خواهدگرفت و می تواند هرسرمربی توانمندی را دچاربحران نماید… همینجا این سئوال را مطرح می کنیم که چرا هواداران بایستی از نظرات متضاد و بعضا مخالف برخی پیشکسوتان و اختلافات آنها که به تسویه حساب های شخصی منجرمی گردد در عذاب و ناراحتی باشند؟… واقعا اگر دلسوز استقلال هستند حداقل سکوت کنند!

 

متاسف می شویم که مدیرباسابقه ای مانند آقای فتح الله زاده که سالها درعرصه مدیریت به استقلال خدمت کرده و بهرحال درکنارناکامی ها موفقیت های چشمگیری داشته و همواره هم خودش را یک هوادار متعصب و دلسوز استقلال معرفی می کند در رسانه ها و یا روزنامه تحت مدیریتش ( استقلال جوان ) سازمخالف کوک می کند و باعث تفرقه میان هواداران می گردد ضمن اینکه جنس این مصاحبه ها غالبا بگونه ای است که مدیریت فعلی استقلال را نشانه می گیرد اما بحران و حاشیه هایش باعث تخریب استقلال می شود.

 

مدیریت فعلی استقلال هرعیبی داشته باشد ( که قطعا بدون عیب و ایراد نیست ) برای سر مربی قبلی ابزار موفقیت را درحد توان فراهم کرد وهرمهره ای را که می خواست جذب نمود و اکنون هم برخلاف مدیران سابق بایک سرمربی خارجی استارت زده است و انصاف حکم می کند که درکناربرخی انتقادات اصولی ( که آنهم باید با توجه به مصلحت استقلال درون خانه انجام گردد ) ازایشان و تیمش حمایت شود.

 

بایستی به آقای فتح الله زاده و پیشکسوتان دیگری که دراین شرایط خطیر مخالف جریان آب شنامی کنند یادآوری کرد که شما اگر انتقاد ویا حتی فریادی دارید برسر وزارت ورزش بکشید  که چرا درمورد تامین هزینه های سرمربی خارجی برای استقلال دستشان به جیب نمی رود؟!… کدام استقلالی را پیدا می کنید که مخالف جذب یک سرمربی خارجی ازنوع درجه یک باشد؟…. تیمی که تمام اختیاراتش بدست دولت است و با سیاست خصوصی سازی اش هم مخالفت می کنند و با توجه به بودجه مختصر تخصیص داده شده و انتخاب مدیرانی که بایستی مطیع وزارت باشند وبدون اجازه آنها آب هم نخورند بهترازاین نمی توان استقلال را اداره کرد و لذا نباید انتظارمعجزه ازمدیریت آن داشت.

 

بهرحال شفرهم اگرصرفا  برای تامین درآمد به ایران نیامده باشد و دراین سن و سال انگیزه های موفقیت و جام آوردن را داراباشد و خودش را با بعضی از رفتارها سیبل حاشیه ها و کری خوانی ها نکند و ضمنا حاشیه های مخرب ازنوع مخالفت ها و تحریک بازیکنان و اطرافیان این سرمربی وتوطئه های درونی و …. درکارنباشد می تواند استقلال را با این مهره ها در همین فصل به موفقیت رسانید اما اگر رویه های سابق ادامه دارباشد این تیم با بهترین سرمربیان دنیا هم نتیجه نخواهد گرفت چون متاسفانه استقلال برخلاف رقیب حتی رسانه هایی همچون سیما را هم باخود ندارد و حتی درمقابل خود می بیند.

 

دقت کنید چگونه درآستانه بازی برگشت پرسپولیس و الهلال دریک حرکت هماهنگ همگان برای رفع ابهام و اتهام از سیدجلال حسینی متحد شدند ( سیما و فدراسیون و رسانه ها و اشخاص و …. ) اما هرروزه شاهدیم همان رسانه ها درمورد بحران های داشته یا نداشته استقلال می نویسند و مثلا یک روز جباری و رحمتی را اخراج می کنند و روزدیگری با شرط و شروط برمی گردانند و سرمربی جدید استقلال را تخریب می کنند و … باکمال تاسف برخی پیشکسوتان استقلال و حتی مدیرباسابقه ای همچون آقای فتح الله زاده هم براین آتش بنزین می ریزند!… قضیه خیلی ساده است اگر واقعا دلسوز  استقلال باشیم اگر نمی توانیم کمک نماییم حداقل تخریب نکنیم.

 

به امید موفقیت استقلال و رضایت هواداران… انشاالله

 

 

تـبـلـیـغـات

انجمن های گفتگوی آبـی دلان


اسکـوربـورد آبـی دلان

نویسندگان سایت

دسته بندی موضوعی

آخرین مطالب سایت

نظر سنجی

نظر شما در مورد طراحی صفحه اول سایت آبی دلان چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...

محبوب ترین تاپیک های انجمن های آبی دلان

Login Author

جستجو در سایت

جستجوی تاریخی مطالب سایت

دسامبر 2018
ش ی د س چ پ ج
« نوامبر    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
افراد آنلاین : 0
تعداد کل مطالب : 512
بازدید کل : 2207204