تیر
۳۱

واژه کهکشانی مقابل این تیم حقیر است!

در حالی که تا چندی قبل بسیاری از فوتبالدوستان وضعیت استقلال را در فصل نقل و انتقالات مناسب نمی دانستند، ورق برگشت!

 

حالا استقلال با کارگردانی دکتر فتح الله زاده با اختلافی فاحش فصل نقل و انتقالات را از تمام حریفان گرفت! البته از نقش امیر قلعه نوعی هم نباید گذشت. بنده از شروع فصل نقل و انتقالات به همکاری فتح الله زاده و قلعه نوعی دید مثبتی داشتم و این زوج را برای فصل نقل و انتقالات، یک زوج بی نظیر و غیر قابل تکرار میدانستم. به توانائیهای هر دو ایمان داشتیم.

 

فتح الله زاده مهارت فوق العاده ای در فصل نقل و انتقالات و جذب بازیکن دارد. با وجود اینکه از لحاظ بودجه، در مقایسه با حریفان در وضعیت نابسامانی قرار داشتیم، اما قدرت جاذبه ی فتح الله زاده برای ما از میلیاردها تومان مفیدتر بود. در طرف دیگر امیر قلعه نوعی قرار دارد! شخصیت کاریزماتیک امیر قلعه نوعی هم بر کسی پوشیده نیست. وجود امیر قلعه نوعی به عنوان سرمربی در تیم، خود عاملی مهم در کشش بازیکنان نامی به استقلال بود. اظهار نظر بازیکنانی که سابقا با امیر کار کرده اند گواه این موضوع است. امیر قبلا ثابت کرده از حداکثر پتانسیل یک بازیکن بهره میبرد. در واقع بازیکنان را به مرز حداکثر آمادگی می رساند و چه چیزی برای یک بازیکن فوتبال بهتر از این؟!

 

ضمن اینکه زوج فتح الله زاده و امیر قلعه نوعی در برابر بازیکنان و سیاست رفتاری مقابل آنها، فوق العاده پخته و با سیاست کار کردند! جو مثبت، محکم و خط قرمزهایی که ایجاد کردند، یک شروع مقتدرانه و عالی بود! اهمیت دادن به تواناییهای فنی بازیکن و البته رفتار دو پهلو و هماهنگ شده ای که این دو با برخی بازیکنان پر حاشیه داشتند، رفتاری هنرمندانه و روانشناسی شده بود.

حاجی و امیر با سیاست های متفاوت و مثبت خود، مکمل یکدیگرند! بهترین زوج ممکن برای فوتبال ایرانی! این دو با همکاری فوق العاده، تیم بی نظیری را بستند! یکی از قوی ترین تیمهای تاریخ باشگاه!

 

البته عوامل دیگری هم در برتری ما در فصل نقل و انتقالات نقش داشت! تعصب بازیکنان به پیراهن استقلال! همین موضوع این تیم را دوست داشتنی تر میکند. بازیکنانی که با مکتب استقلال همخوانی دارند! ما افتخار میکنیم بازیکنی داریم به نام پژمان منتظری که پیشنهاد ۲ میلیون دلاری تیمهای عربی را رد کرد، فقط و فقط به عشق استقلال! به عشق پیراهن مقدس استقلال! ما میبالیم از اینکه جواد نکونام برای بازی در تیم محبوبش، بخش زیادی از مبلغ رضایتنامه اش را خودش پرداخت میکند تا به ایران بازگشته و به رویاهای دوران کودکیش جامه عمل بپوشاند! فخر میفروشیم به دیگران، وقتی امین منوچهری پیشنهاد ۱۵۰ میلیون تومان بالاتر تیم های دیگر را رد می کند تا به تیم محبوبش برسد! هوادار فوتبال با شعور است! متوجه میشود چه بازیکنی در عمل عشقش به تیمش را ثابت میکند و چه بازیکنی به دلیل پیشنهاد چند میلیون بالاتر، یک شبه تیم محبوبش تغییر کرده و انگشت قرمزش را مقابل لنز دوربین نشان میدهد!

 

استقلال جای منتظری و منتظری هاست!

 

بازیکن ما با نادیده گرفتن پولی میلیاردی تعصبش به پیراهن تیمش را نشان میدهد، اجازه دهید برخی هم تعصب بازیکن تیمشان را در رنگ انگشتش جستجو کنند!

 

به اعتقاد نگارنده، ما حتی با تمدید قرار داد ستاره های فصل گذشته و حتی اضافه نشدن ستاره های دیگر نیز تیمی به مراتب بهتر از سایر تیم ها راهی مسابقات میکردیم. مهدی رحمتی، پژمان منتظری، حنیف عمران زاده، خسرو حیدری، مجتبی جباری، ساموئل، فریدون زندی؛ بی شک هر کدام به تنهایی به مراتب بزرگ تر از برخی بازیکنان پرمدعا و گرانقیمت دیگر تیم ها هستند! اما از دید عموم، “بمب” تلقی نمی شوند، به این دلیل که فصل گذشته نیز در تیممان حضور داشتند! اما در فوتبال ایران به دلیل اینکه اکثر قراردادها یکساله می باشد، چیزی که “تمدید” نامیده میشود، حکم همان جذب را دارد.

ما تا همینجای کار هم از حریفان جلو بودیم! ما حتی بازیکنان بهتری را هم جایگزین بازیکنان جدا شده کردیم! امیر حسین صادقی، امین منوچهری، سیاوش اکبرپور، میثم بائو، رودریگو توسی خریدهای بزرگی بودند و هم وزن تیم اصلی را بالا بردند و هم باعث شدند نیمکت قوی تری داشته باشیم. اما نیمه ی دوم فصل نقل و انتقالات مصادف شد با اوج گیری وحشتناک ما و تحقیر حریفانی که تا آن لحظه بدون در نظر گرفتن تمدید ستاره های استقلال با تیم، خود را برنده نقل و انتقالات قلمداد می کردند!

 

۳ بمب که یکی از یکی هولناک تر بود به صورت پیاپی منفجر شدند! بازیکنانی که هر کدام از لحاظ فنی به تمام ستاره های پوشالی دیگر تیم ها چربش دارند! جذب فابیو جانواریو، تمدید با مجتبی جباری و مهمتر از همه جذب بازیکن اول کشور، رهبر و کاپیتان تیم ملی “جواد نکونام” نفس حریفان را در آخرین روزهای فصل نقل و انتقالات گرفت!

 

برخلاف عقیده ی برخی، مذاکره با جواد نکونام نه لاف تبلیغاتی فتح الله زاده بود نه رد گم کنی! ساعاتی قبل قرارداد جواد نکونام در هیئت فوتبال استان تهران امضا شد و این بازیکن بالاخره به آرزوی دوران کودکیش رسید! بازی در تیم محبوبش، استقلال! کاپیتان دوم اوساسونا، محبوب ترین بازیکن این تیم، بازیکنی که سالها در سطح اول فوتبال دنیا و در لالیگا، لیگی با بهترین هافبک های دنیا، بازی کرد! بازیکنی که مسلما به تنهایی هم لرزه بر اندام حریفان می اندازد. بازیکنی که برعکس خیلی از لژیونرهای دیپورت شده، در اوج آمادگی و محبوبیت در تیم اروپایی خود به ایران بازگشت!

 

تنها ستاره ای که از تیم فصل قبل استقلال جدا شد، آندرانیک تیموریان بود، که بازیکن به مراتب کاملتری چون نکونام مسلما جای خالیش را پر می کند. در بقیه پست ها هم به مراتب قوی تر شدیم و بازیکنان نیمکت نشین قوی تری هم داریم. ضمن اینکه بهترین کارگردان ممکن را هم روی نیمکت داریم! امیر قلعه نوعی! هم اینک و با تکمیل شدن تیم و پیروزی چشمگیر در فصل نقل و انتقالات ، به استقبال فصل جاری می رویم! فصلی که میتواند برای ما دلچسب و شیرین رقم بخورد.

 

البته تمام این اتفاقات خوب، به منزله ی این نیست که ما از هفته ی اول تا انتهای لیگ توقع پیروزی در تمام مسابقات آن هم با اختلاف فاحش داشته باشیم. جاه طلب بودن هوادار امری شایسته و مثبت هست و این زیاده خواهی به اعضای تیم هم منتقل می شود، اما بر حسب زمان و شرایط تیم باید تمامی جوانب را سنجید. مسلما برای هماهنگی بازیکنان با هم چند هفته زمان لازم است. ضمن اینکه تجربه هم ثابت کرده که تیم تحت هدایت امیر قلعه نوعی در طول لیگ روند صعودی دارد. بازیکنان تیم هفته به هفته بهتر و هماهنگ تر میشوند. پس حتی اگر در ادامه ی راه و در مقطعی تمام اتفاقات باب میل ما رقم نخورد، دست از حمایت بر نمیداریم! چون به تمامی عوامل تیم ایمان داریم و نتیجه گیری در طولانی مدت را فدای اتفاقات زودگذر نمی کنیم.

 

حقیقت امر این است که این تیم اصلا قابل قیاس با سایر تیم های ایرانی نیست. تیمی که تمام فاکتورهای موفقیت را دارد! مدیرعاملی کاربلند و مهمتر از آن فوتبالی(که حتی با بودجه ی به مراتب کمتر از حریف هم در نقل و انتقالات این تیم را محو کرد)، کادر فنی مجرب و امتحان پس داده، ستاره هایی واقعی(نه پوشالی! ستاره هایی که امتحانشان را پس دادند) ستاره هایی که فارغ از بحث فنی و توانائیهایشان، قدر پیراهن تیم را میدانند و همانطور که بالاتر اشاره کردم به قداست آن آگاهند. و البته هوادارانی که همیشه حامی تیم بودند. هوادارانی که حالا صاحب پیراهن شماره ۱۲ تیم هم هستند! پس ما هم به قداست این پیراهن آگاهیم! درست مثل بازیکنانی که آنرا به مادیات نفروختند! ما هم تلاش های مدیرعامل، سرمربی و بازیکنان تیم را نادیده نمی گیریم و با حمایت مستمر از این تیم دوست داشتنی، دین خود را ادا می کنیم.

تـبـلـیـغـات

انجمن های گفتگوی آبـی دلان


اسکـوربـورد آبـی دلان

نویسندگان سایت

دسته بندی موضوعی

آخرین مطالب سایت

نظر سنجی

نظر شما در مورد طراحی صفحه اول سایت آبی دلان چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...

محبوب ترین تاپیک های انجمن های آبی دلان

Login Author

جستجو در سایت

جستجوی تاریخی مطالب سایت

ژانویه 2022
ش ی د س چ پ ج
« دسامبر    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
افراد آنلاین : 0
تعداد کل مطالب : 550
بازدید کل : 2420483