نمايش مطالب بر اساس admin
آذر
۲۵

و عشق آسان نمود اول… چند سطری در باب استقلال و هوادارانش

Author admin    Category مقاله و تحلیل     Tags    

 

نیما شریفی – هوادار نقش پر رنگی دارد. بیشتر از آن که فکرش را می کنیم. قصدمان این است شعار دادن را حداقل برای چند دقیقه کنار بگذاریم تا دچار کلیشه های تکراری نشویم، شاید اینگونه بتوان در انتهای این مقاله با دیدگاهی نو مسائل مربوط به باشگاه محبوبمان را تحلیلی چند باره کرد.


گاهی اوقات فاصله ی خوب و بد ناچیز است. مرز بین سیاه و سفید، عرش و فرش، و بالا و پایین می تواند به نازکی تار مو باشد. همه چیز به سطح توقع ما بستگی دارد و این “ما” حاصل پیوند من است و تو. مدیرعامل و سرمربی تا محبوب ترین های تیم، از بین همین “ما” آمده اند. عشق، نقطه ی مشترکی است که این خانواده ی عظیم و چند میلیونی را شبیه زنجیر به یکدیگر وصل کرده. آن بچه ی معلول هفت ساله که با سختی فراوان خودش را به ورزشگاه میرساند هیچ تفاوتی با مدیرعامل باشگاه ندارد. آن پسرکی که با خداحافظی بازیکن محبوبش جان داد و رفت، ذره ای فرق با ستاره های روی جلد روزنامه های ورزشی نداشت و ندارد. زمانی که من و تو به این باور برسیم، اینکه نقش ما در سرنوشت تیم محبوبمان از هیچ کس کمرنگ تر نیست، آنگاه با دقتی بیش از قبل عمل می کنیم و حرف می زنیم و انتقاد می کنیم. این اولین قدمی است که باید محکم و استوار برداشت تا به مقصد ایده آل نزدیک شد. این یادمان باشد هیچ کدام از حلقه های یک زنجیر سالم، برتری نسبت به دیگری ندارد.

 

ادامه مطلب

آبان
۵
دیدگاه‌ها برای نحوه تهیه بلیط الکترونیکی دیدار استقلال تهران – مس کرمان بسته هستند

نحوه تهیه بلیط الکترونیکی دیدار استقلال تهران – مس کرمان

Author admin    Category اخبار     Tags    

 

به اطلاع کلیه تماشاگران محترم می رساند در مسابقه استقلال تهرانمس کرمان بلیط موقعیت جایگاه شش هزار نفری شامل بلوکهای ۱ الی ۷ طبقه اول ورزشگاه آزادی، راس ساعت ۱۳ مورخ ۲۸ مهرماه آغاز شده است. لازم به ذکر است افرادی می توانند بلیط اینترنتی این مسابقه را تهیه نمایند که کارت با نام از سایت(footballeticket.ir) تهیه و کارت به دستشان رسیده باشد و کارت خود را فعال کرده باشند.

 

برای خرید بلیط می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:


خرید بلیط مسابقات

شهریور
۱۳

دربـی ۷۷ ، نبـرد تجربـه و جـوان گـرایـی

Author admin    Category مقاله و تحلیل     Tags    

 

به عادت همه ی سالهای فوتبالی مان، قصه دربی دوباره شروع شده است. استقلال ،با امید های فراوان به این رقابت گام خواهد گذاشت. رقابتی سرشار از بیم و امید ، سرشار از لحظات حساس و سرنوشت ساز و فرصت هایی که می آیند و باید قدرشان را در ثانیه ها دانست. 

بار دیگر جدال آبی پوشان و سرخ جامگان پایتخت، نوید حساسیت ها و کری ها و مصاحبه های آتشین می دهد. نفس ها برای دیدن یک نبرد پر از استرس در سینه ها حبس شده است. تنها دو روز دیگر شاگردان امیر قلعه نویی که در کسوت مربیگری هرگز به رقیب همشهری نباخته است، مقابل علی دایی و قرمزپوشان صف آرایی می کنند تا بار دیگر هواداران، لذت ۹۰ دقیقه هیجان و استرس های فوتبالی را بچشند.

اردیبهشت
۱۴

حاجی عاشق است!

Author admin    Category مقاله و تحلیل     Tags    

آن سال که علی فتح الله زاده پیکان سفید رنگش را فروخت و خرج تیم کرد گفتند او عشق مدیریت دارد. این نوع تفکر از ذهن منتقدین ریشه می گرفت، آنهایی که فراموش کردند رمز اول موفقیت عشق است و بس. برای رسیدن به قله ی آرزوها باید با عشق بیدار شد و با عشق خوابید. کدام آدم موفق بی عشق به سقف آرزوهایش رسیده؟

 

 

آری، حاجی استقلالی ها عاشق است و این فقط یک شعار نیست. سالها از آن دوران که حاجی پیکان زیر پایش بود گذشته اما او همچنان همه ی سختی ها را به جان میخرد. او این فصل با هیچ همه چیز ساخت و این یعنی خود عشق!

 

بستن این استقلال که به معنای کلمه می توان تیم صدایش زد فقط از او بر می آمد. تک تک بازیکنان فعلی باشگاه رابطه ی حسنه ای با حاجی دارند و این خودش نعمت بزرگی است. علی فتح الله زاده با کوله باری از تجربه و داشتن مشاورینی باهوش هر تکه از پازل را به درستی سر جایش گذاشته تا مجموعه ای یکدست، متعهد، صبور، حرفه ای، و با غیرت شکل گرفته باشد.

 

تیمی که امروز در صدر ایران و آسیا قد علم کرده پتانسیل عجیبی دارد و چنانچه در روزهای آتی روند رو به تکاملش را ادامه دهد، شانس بزرگی برای رسیدن به مراحل نهایی لیگ قهرمانان آسیا دارد.

 

هواداران استقلال می توانند با اتحاد و یکدستی مثال زدنی خود، نیروی مضاعفی به مجموعه ی تیم تزریق کنند. دیگر وقت خانه نشستن نیست. زمان، زمان حماسه است!

 

به امید برپایی جشن قهرمانی در ایران و کسب سومین ستاره ی طلایی آسیایی.

 

به قلم : نیـما شریـفی

فروردین
۳

مروری بر رخدادهای مهم باشگاه استقلال در سال ۹۱

Author admin    Category مقاله و تحلیل     Tags    


سال ۹۱ به رغم داشتن فراز و نشیب های متعدد، در مجموع سال خوبی برای آبی پوشان تهرانی بود.
بد نیست با به پایان رسیدن آن، نگاهی گذرا به مهم ترین بازیهای استقلال، و وقایع و حواشی که در این باشگاه و پیرامون آن اتفاق افتاد بیندازیم.


استقلال ۱-۲ الجزیره

بعد از تساوی تلخ روز اول فروردین ماه در ورزشگاه آزادی برابر نسف قرشی نه چندان قوی، اولین شکست خانگی استقلالی ها برابر عربها رقم خورد !!
اشتباه عجیب مهدی رحمتی، درست چند دقیقه بعد از به ثمر رسیدن گل تساوی و در حالی که همه منتظر گل دوم آبی ها بودند، شوک بزرگی بر بدنه استقلال وارد کرد … 

استقلال ۳-۰ الریان

سرگروهی در لیگ قهرمانان از دست رفته به نظر می رسید و همه چشم به رتبه دوم داشتند !! بازگشت رویایی مجتبی جباری و اولین گل آسیایی اسماعیل شریفات، برد چشمگیری را برای نماینده ایران به ارمغان آورد …


 


استقلال ۰-۰ شهرداری تبریز

یکی از بدترین و اعصاب خردکننده ترین بازی های چند سال اخیر !!! مسابقه ای که در فاصله ۲ هفته مانده به پایان لیگ برتر انجام شد واستقلال برابر تیمی که در نهایت به لیگ ۱ سقوط کرد حرف زیادی برای گفتن نداشت !!


ادامه مطلب

آذر
۲۴

سـالروز میـلادت بی حضـور تو چـه دلـگیـر است….

Author admin    Category مطالب دیگر     Tags    

 

 

 

امروز سـالروز تولـد ِ تو بـود نـاصـرخـان ، تولـدت بـود اما خـودت حضـور نداشتـی !! هـمه دوست دارانت بـودن ، خـانـواده ، هـوادار ، خبـرنگـار ، هـمه بـا گل و شـیریـنی اومـدن … بـاور نـداریم رفــتـنت رو پـس به یـمن تـولـد ِ آسـمانی ات مـیـهمان تو شـدیم ، و چه قـدر تو میـزبـان ِ خـوبی هستـی کـه و هزاران نـفـر بی دعـوت به دیـدن تـو می آیند که فقـط به تـو بـگویـند ” تـولـدت مبــارک اسـطوره … ” آری ، تـولدت تو در پـاییـزی تـرین روز خـدا مبـارک …

راستـی…

 

ادامه مطلب

مرداد
۱۹

کِشتی امیدش به زنجیر، زنجیر ها صد تِکه!

یادمان باشد، اگر دیدیم کـِرم روی درخت رژه میرود، مشکل از تنه اش نیست. گاهی اوقات باید خاک را شخمی زد و ریشه ها را ترمیم کرد.
حکایتی است پر حکایت، داستانی است پر داستان، خاطراتی است پر خاطره. منظورم رقابت آبی و قرمزهای پایتخت است. جنگی سرد، با سلاح های نامرئی و زور آزمایی تئوری و شفاهی. همیشه رقابت هواداران بیرون از مستطیل سبز، تنها دلیلی سنگینی فضای موجود سرخابی ها بوده و انکارش بی فایده است.


اما نکته ای این میان نسجیده می جُنبد. دهه ی هشتاد فوتبال ایران و تمام فعل و انفعالاتش، خالقِ حال است. افزایش درآمدها، توجه بیشتر رسانه ها، و خیلی فاکتورهای دیگر، باعث شد تا نتیجه گرایی حرف اول را بزند. حالا، در بین تاریکخانه ی بدی و زشتی های حاکم بر فوتبال ما، نقطه ی نورانیِ کم سویی، چشمک می زند. این روزها، کافی است چشمان هواداران هر دو تیم کمی باز شود. سکوها و رسانه های جمعی، می توانند به راحتی آب خوردن، سرنوشت یک تیم را رقم بزنند. فرقی نمی کند چند میلیارد تومان پول و چند دستگاه اتوموبیل هزینه ی بستن تیم باشد. کافی است صدای اعتراض ها مستمر شود. تکرار این اتفاق، کوچ دارکوب هایی را در بر دارد که به یکباره، تنه را می کوبند. جنس چوب و ضخامتش مهم نیست. آبی و قرمز هم هیچ تفاوتی ندارد! قطبی و مانوئل و قلعه نویی و استیلی و دایی و … هم دلیلی بر تغییر موضع قدرت نیستند.


این روزها، چند دستگی بین هواداران هر دو تیم، کاملاً به چشم می آید. آبی ها که بیشتر اختلافشان سر فرهاد مجیدی است. قرمزها هم درگیر سنت و مدرنیته!

 

ادامه مطلب

مرداد
۵

بـزرگـواری کن بـزرگـوار!

 

همیشه نمیتوانی اتفاقات ناخوشایند را با جابجا شدنی و یا سکوت کوتاهی و سر به افسوس تکاندنی بگذرانی. زیرا آنها نمی روند. انباشته میشوند. و روزی خواهد رسید که از خط قرمز تحمل ما می گذرند و ماهم منفجرشان میکنیم.

زمانی که آن تیم پرستاره با مظلومی درجا میزد و حال دویدن نداشت حسرت میخوردم که ای کاش این تیم زیر دست قلعه نویی پروار میشد تا مظلومی ببیند بازی گرفتن از این بازیکنان تاپ چگونه است. من اعتقاد دارم بدون شک امیر قلعه نویی یکی از بهترین و برترین مربیان تاریخ فوتبال ایران است و اگر بتواند ۱۰تا ۱۲ سال دیگر همین روند را ادامه دهد (که با توجه به سن ایشان و حرفهء مربیگری کاملا محتمل است) به تنهایی میتواند از روی تاریخ همه عبور کند و دست نیافتنی شود.


طراحی خلاقانه در تمرینات و آماده سازی تیم مبتنی بر تمرین و بویژه بازی خوانی دقیق در هنگام مسابقه از او یک نابغهء بینظیر برای فوتبال ایران ساخته است.

با پایان بازیهای فصل گذشته من هم مثل خیلی از آبیهای دیگر توقعم قلعه نویی بود و البته او شایسته ترین است.


میخواهم چند کلمه ای به عنوان یک هوادار دربارهء ایشان حرف بزنم.


ادامه مطلب

مرداد
۲

مرثیه ای بر یک رویا

 

۱) امیر قلعه نویی در بدو ورودش گفت: ” من برای تسویه حساب شخصی نیامده ام “

شعاری اضافه شد بر شعارهای کشوری که اکثراً دکترین شعر و شعار دارند. در آزمون فرهاد مجیدی از ابتدا امیر قلعه نویی جدایی از او را معادل دوری جستن از باند حجازی و هوادارانش میدانست و میداند و به نوعی او میخواهد همه توجه ها به سرمربی و محوریت تیمش باشد و اصولی که تعریف میکند اجازه اسطوره محوری درتیم به اشکال دلخواه فرهاد مجیدی ها نمیدهد.

همان طور که نکونام و جباری ها هم باید در اصول قلعه نویی تعریف شوند قلعه نویی چشم دیدن رنگ موفقیت براق و پر طمطراق مجیدی و صدا کردن دائمش بر روی سکوها و ساختن انواع اقسام شعار و آوازها از روی سکو برای کاپیتان محبوب که رکورددار بردن تاریخی دربی هاست را ندارد. به قول گفتنی آن ها از جنس همدیگر نیستند؛ اینجاست که برای ساختن استقلال مافوق رویا و بدون تفکیک جنسیتی و خواستگاهی نیاز به یک هدایتگر یا بهتر است بگوییم تسهیل گر است، فردی به سان منصور پورحیدری…


ادامه مطلب

تیر
۲۹

گذر استقلال از ۱۱ به ۱۲؛ مروری اجمالی بر وقایع اخیر در استقلال

 

دوازدهمین دوره لیگ برتر ایران از ۲۹ تیر آغاز خواهد شد.در این بین آبی دوستان مانند سالهای قبل چشم انتظار شروع لیگ و رونمائی از تیم محبوب خود هستند.اما استقلال ۹۱ جذابیتهای فراوانی دارد که باعث شده عاشقان آبیدل هر لحظه بی قرار سوت آغاز اولین دیدار آبیها باشند.استقلال مدل ۹۱ در تمامی ارکان خود از جمله مدیریت،کادر فنی و بازیکنا،یکی از محبوب ترین تیمهای تاریخ ۶۶ ساله این باشگاه پرافتخار است.

مدیریت علی فتح الله زاده و سرمربی گری امیر قلعه نوعی و همچنین به گرد هم درآمدن ستاره های فوتبال ایران در این تیم باعث شده که هیجان زایدالوصفی در بین آبی دوستان به وجود بیاید.

در این مقاله سعی شده است که به مرور اتفاقات پیرامون باشگاه استقلال در راه آماده سازی برای لیگ دوازدهم پرداخته شود که در این راه دیدارهای پایانی استقلال در جام باشگاه های آسیای ۲۰۱۲ نیز بررسی شده است.


ادامه مطلب

تـبـلـیـغـات

انجمن های گفتگوی آبـی دلان


اسکـوربـورد آبـی دلان

نویسندگان سایت

دسته بندی موضوعی

آخرین مطالب سایت

نظر سنجی

نظر شما در مورد طراحی صفحه اول سایت آبی دلان چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...

محبوب ترین تاپیک های انجمن های آبی دلان

Login Author

جستجو در سایت

جستجوی تاریخی مطالب سایت

سپتامبر 2019
ش ی د س چ پ ج
« آگوست    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
افراد آنلاین : 0
تعداد کل مطالب : 537
بازدید کل : 2366430